O autorze
Nigdy nie paliłem się do pisania bloga. Uważałem, że jeszcze nie do końca odnajduję się w internetowej rzeczywistości. Jednak kiedy zacząłem coraz częściej korzystać z sieci, odkryłem, że jest masę kwestii, o które pytają mnie zwykli ludzie. Kiedy więc dostałem propozycję od portalu, który tworzą tacy dziennikarze jak Tomasz Lis i Tomasz Machała, nie mogłem odmówić. Jestem głęboko przekonany, że najważniejsze rzeczy, dotyczące światowych przemian w XXI wieku, będą się odbywać w internecie.

10 powodów, żeby nie głosować na Korwina.

Pod wpływem moich wyborców, których wyznawcy Korwina próbowali obrazić i zastraszyć, postanowiłem stworzyć miejsce w sieci, gdzie wszyscy internauci będą mogli przedstawiać argumenty obalające jego sprzeczne tezy. JKM to człowiek, wokół którego w Internecie skupia się grupka ludzi bezkrytycznie wielbiących jego pomysły. I atakują one wściekle każdego, kto ośmieli się podważyć logikę ich guru. Ich argumenty to siła, sposób działania - zalać komentarzami każdego adwersarza, obrazić go i zastraszyć jego wyborców. Tyle, że łatwo jest siedzieć przy komputerze i miotać przekleństwa. Zakładać kolejne fałszywe profile, wylewać jad i zniechęcać innych do dyskusji swoją agresją. Chcę powiedzieć głośne STOP!

Mam wrażenie, że fakt iż do tej pory nie stworzył podobnego wydarzenia, bierze się z obawy, że zaraz Korwiniści odwdzięczą się tym samym. Dla kandydatów do Parlamentu Europejskiego to zawsze ryzyko. Jestem jednak gotów je ponieść, bo wiem, że tylko stając z otwartą przyłbicą będę mógł Państwa zachęcić, żebyście aktywnie sami oceniali obraźliwe, agresywne i często logicznie sprzeczne tezy Pana JKM. Wiem, że rozsądnych ludzi jest więcej niż fanatyków.

Moim celem jest to, aby mogliby Państwo rozkładać "parapoglądy" JKM na czynniki pierwsze i wskazywać na ich bezsens. Mogą to państwo robić komentując pod wydarzeniem.

Zdaję sobie sprawę z nadchodzącej fali obrzydliwości, która mnie czeka, ale nie dam się zastraszyć bandom trolli i nienawistników. Tylko tak będę mógł przekonać Państwa, że głos na JKM będzie głosem zmarnowanym.
Dziękuję za Państwa dotychczasowe poparcie i proszę abyście udostępniali wydarzenie.


Poniżej 10 powodów, dla których na Janusza Korwina-Mikkego nie powinno się głosować:

1. Bo gardzi ludźmi starszymi i słabszymi oraz chce odebrać im prawo do jakichkolwiek świadczeń, skazując na nędzę.

2. Bo nie docenia ludzi młodszych i chce im odebrać finansowe instrumenty rozwoju, jak np. Erasmus.

3. Bo chce odebrać kobietom prawo głosu i twierdzi, że ich poglądy pochodzą od mężczyzn, z którymi aktualnie sypiają.

4. Bo nazywa niepełnosprawnych debilami i sprzeciwia się finansowaniu reprezentacji paraolimpijskiej, która wielokrotnie determinacją i wolą walki zawstydzała w pełni zdrowych olimpijczyków.

5. Bo jest zwolennikiem dyktatury, podziwia Władimira Władimirowicza Putina i chwali aneksję Krymu.

6. Bo konsekwentnie powołuje się na ideologię faszystowską i nieustannie opowiada o "dokonaniach" Hitlera, a za wzór wzrostu gospodarczego stawia Chiny - kraj, w którym 80% osób żyje o misce ryżu dziennie, a dysproporcje w społeczeństwie należą do jednych z największych na świecie.

7. Bo udaje liberała, a żaden liberał nie podważałby systemu demokratycznego. Najwyraźniej model putinowski chciałby zmienić na korwinowski, w którym wszyscy inaczej myślący politycy musieliby trafić do celi, wraz ze swoimi zwolennikami.

8. Bo chce zlikwidować publiczną służbę zdrowia - tym samym pozbawiając milionów osób prawa do zdrowia i życia

9. Bo o skatowanym na śmierć Grzegorzu Przemyku powiedział, że "był chudziną, dostał parę pał i zmarł".

10. Bo chce zlikwidować Unię Europejską - bezprecedensowy i niesamowity projekt, który stał się gwarantem pokoju pomiędzy państwami Unii, największego na świecie dobrobytu gospodarczego i wielkiej szansy rozwojowej dla Polski!

Nie głosuję na Korwina
Trwa ładowanie komentarzy...